Δευτέρα, 04 Αυγούστου 2014 14:46

Τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley U19 για τους Πρεβεζάνους Κανέλλο/Σακκά

Την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley U19, που ολοκληρώθηκε στην Πάτρα, κατέκτησαν οι Κανέλλος/ Σακκάς από την Πρέβεζα, που κέρδισαν με 2-0 (21-14, 21-18) τους Κουλαρμάνη, Παναγή.

Την ίδια ώρα που η μεγάλη της αδελφή Πένυ έχανε στον τελικό Γυναικών με 2-0 (21-19, 21-19) η Δήμητρα Καραγκούνη με συμπαίκτρια την Γεωργοπούλου έχανε στον τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος U19.
Στον τελικό της διοργάνωσης οι Μολδοβανίδη, Βακαλοπούλου πιο ψύχραιμες στα κρίσιμα σημεία επικράτησαν με 2-0 (21-18, 21-17) και πήραν το Κύπελλο από τα χέρια της Βάσως Καραντάσιου η οποία παρακολούθησε τους τελικούς, ενώ στον αγώνα για τις θέσεις 3-4 οι Παρισάκη, Μαναβή επικράτησαν με 2-0 (21-18, 21-15) των Καντά, Κουφαλιτάκη.
Στον τελικό των ανδρών οι Γαμβρέλης / Χατζηνικολάου όπως και στον προκριματικό όμιλο επικράτησαν στο τάι μπρέικ (16-21, 21-16, 15-7) των Σπανουδάκη, Μιχελάκη και κατέκτησαν τον τίτλο.