Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τετάρτη, 11 Φεβρουαρίου 2015 11:01

Συμμετείχαν και οι δύο Πρεβεζάνοι στο φιλικό της Εθνικής Παίδων με την Τουρκία (photo+vid)

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Εθνική Παίδων με την αντίστοιχη της Τουρκίας σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο αθλητικό κέντρο της ΕΠΣ Σερρών, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τους αγώνες της elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος (21-26/3/2015, Πολωνία).

Ο Σπύρος Νάτσος ξεκίνησε στην αρχική ενδεκάδα και αντικαταστάθηκε στο 41' από το Λάμπρου, ενώ ο Γιάννης Μπουζούκης αντικατέστησε στο ίδιο λεπτό το Λημνιό.

ethniki-epss-17320

Η Εθνική μας, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και άνοιξε το σκορ στο 10΄ με τον Παυλίδη. Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης ο ρυθμός έπεσε, λόγω των πολλών αλλαγών, χωρίς αυτό να σημαίνει πως έπεσε και η απόδοση των νεαρών διεθνών, οι οποίοι συνέχισαν να παίζουν πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει και πάλι την Εθνική Τουρκίας την Πέμπτη 12/2 και ώρα 15:30 στο ίδιο γήπεδο.

Ελλάδα: Γαβαλάς, Τσιμπούκας (41΄ Μασούρας), Κατράνης (41΄ Νικολάου), Ευαγγέλου, Ρέτσος, Νάτσος (41΄ Λάμπρου), Μίγγος (41΄ Χατζηδίμπας), Καπτέλι (41΄ Δοδοντσάκης), Παυλίδης (41΄ Σαμπανίδης), Λημνιός (41΄ Μπουζούκης), Κιρτζιαλίδης (41΄ Καραμήτος).