Σάββατο, 05 Νοεμβρίου 2016 19:15

Στις καθυστερήσεις «λύγισε» στη Βόνιτσα ο ΠΑΣ Πρέβεζα (photo)

14937113 10210623751846777_1353805526_n

Ο Αμβρακικός Βόνιτσας επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΣ Πρέβεζα με σκορ 4-3, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο σκορ στο 15’ με σουτ του Σο, αλλά στο 26’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με κεφαλιά του Γεωργαλή. Στο 32’ ο ΠΑΣ πήρε και πάλι «κεφάλι» στο σκορ με πλασέ του Ρένου Λιάσκου (1-2). Το ματς είχε γρήγορο ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο και η ομάδα της Βόνιτσας έφτασε στο 2-2 με κεφαλιά του Χαρδαλιά στο 40’.

Ο Αμβρακικός με πλασέ του Μπεκιάρη έκανε το 3-2 στο 69’, ωστόσο ο ΠΑΣ συνέχισε ψυχωμένα και διαμόρφωσε το 3-3 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουτσάι στο 85’. Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (χέρι του Σο) του Μπεκιάρη στις καθυστερήσεις πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης (4-3).

Διαιτητής: Μπαϊλης

Βοηθοί: Φραγκούλης - Κώτσης

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ): ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ, ΧΑΡΔΑΛΙΑΣ (78′ ΜΠΑΛΤΣΑΣ), ΙΩΑΝΝΟΥ, ΦΟΥΡΛΗΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΜΠΙΣΤΙΝΤΖΑΝΟΣ (90′ ΡΕΠΠΑΣ), ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ, ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ (7′ ΦΕΣΣΑΣ), ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ (ΦΙΝΤΖΟΣ): ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ (56′ ΜΟΥΤΣΑΪ), ΣΙΑΜΑΓΚΑΣ (37′ ΜΑΡΓΕΤΗΣ), DIAW, SAW, ΛΙΑΣΚΟΣ, ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ, ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ (68′ ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ), ΖΑΧΟΣ, CALA.