Παρασκευή, 07 Σεπτεμβρίου 2018 10:01

Πρωταθλήτρια Ιονίων Νήσων η Κ-16 της ΕΠΣ Πρέβεζας -Λευκάδας

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε για την Μικτή Νέων της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Κ-16) το 3ο Πανιόνιο τουρνουά ποδοσφαίρου που διοργάνωσε η Περιφέρεια Ιονίων Νήσων στην Κεφαλονιά και την Ιθάκη.

Στο πρώτο παιχνίδι που έγινε στο Ληξούρι η Μικτή παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο επιβλήθηκε της αντίστοιχης ομάδας της Κέρκυρας με σκορ 2-0 χάρη σε δύο γκολ που πέτυχαν οι Σπυράκος και Γατσέλος στο β΄ημίχρονο (72΄και 89΄)

Στον τελικό που έγινε στο Βαθύ της Ιθάκης, σε ένα παιχνίδι πολύ συναρπαστικό, η Μικτή της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας στο τελευταίο λεπτό πήρε τη νίκη με 3-2 αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ.

Γκαρτζονίκας στο 22΄, Λογαράς στο 85΄και Σπυράκος στο 90΄ τα γκολ για την ομάδα μας που είχε και δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες.