Δευτέρα, 04 Νοεμβρίου 2019 00:11

Δεύτερη εντός έδρας ήττα για τη Νικόπολη

Δεύτερη εντός έδρας ήττα γνώρισε ο ΣΚ Νικόπολη το απόγευμα της Κυριακής από τον ΑΣ Λέων με 61-75, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε. (Α’ ‘Όμιλος).

IMG 9166

Η Νικόπολη είχε δύσκολη αποστολή καθώς αντιμετώπιζε τους πρωτοπόρους της βαθμολογίας, οι οποίοι εκμεταλλευόμενοι την εμπειρία τους κατάφεραν και “έχτισαν” μία διαφορά την οποία και δεν έχασαν ποτέ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (32-41).

IMG 9173

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διευρύνουν την διαφορά με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 61-75.