Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2019 11:43

Σημαντικό “ροζ φύλλο” με αντίπαλο την ΑΛΦΑ '93 πήρε η Νικόπολη (pics)

Ο ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας επικράτησε με σκορ 79-73 στο ΔΑΚ Πρέβεζας της ΑΛΦΑ '93 από το Αγρίνιο, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α' ΕΣΚΑΒΔΕ (1ος Όμιλος).

IMG 1736

Η νίκη αυτή για τους “κιτρινόμαυρους” αποκτά σημασία, καθώς οι δύο αντίπαλοι είναι από τις ομάδες που θα προσπαθήσουν να αποφύγουν τις δύο τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας στον όμιλό τους. Για τη Νικόπολη ήταν συνάμα το πρώτο εντός έδρας “ροζ φύλλο”.

IMG 1740

Το προβάδισμα στο σκορ άλλαξε αρκετές φορές χέρια κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο, καθώς ήταν περισσότερο συγκεντρωμένοι και καλύτεροι στις λεπτομέρειες.