Τετάρτη, 22 Ιουλίου 2020 10:41

Νέες επιτυχίες για τους αθλητές του Club beach volley EΡΜΗΣ στο τουρνουά open k-19 στην Κατερίνη

Συνεχίζει τις επιτυχίες το Club beach volley EΡΜΗΣ με τους  αθλητές του Μικρώνη  Μάρκο και Ρούσσο Βαγγέλη να κατακτούν την τρίτη θέση στο τελευταίο τουρνουά open  k-19 εφήβων-νεανίδων στην παραλία Κατερίνης που πραγματοποίησε η North Area Circuit από 17 έως και 19 Ιουλίου.

Την πρώτη θέση στην κατηγορία των νεανίδων κατέκτησαν οι πρωταθλήτριες Ελλάδας  2019 στην κατηγορία των κορασίδων Σακκά Κατερίνα με τη συμπαίκτριά της Λαμπρινή Γεωργαντά.

Στον τελικό των κοριτσιών οι Σακκά.Κ-Γεωργαντά.Λ  επικράτησαν με 2-0 σετ των  Μόκαλη.Γ-Μόκαλη.Δ από την Αλεξανδρούπολη. Στα αγόρια οι Κουρτιδης Α. από την Θεσσαλονίκη και  Καρφούρος Α. από την Αθήνα κέρδισαν 2-0 τους Πατλάκα Δ.-Τοκαμάνη Α. από την Αλεξανδρούπολη.