Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Κυριακή, 18 Απριλίου 2021 21:44

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Θύελλα Κατσικάς και ΠΑΣ Πρέβεζα

Με την τρίτη σερί ισοπαλία σε τρία εκτός έδρας ματς στις “βαλίτσες” του, από την επανέναρξη του 5ου Ομίλου της Γ' Εθνικής επιστρέφει στην Πρέβεζα ο ΠΑΣ, ο οποίος για την 5η αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλος στα Ιωάννινα με την Θύελλα Κατσικάς χωρίς σκορ (0-0).

Η ομάδα του Άγγελου Μπέκα δικαιούται να διακατέχεται από μία ποδοσφαιρική “πικρία” σε αυτές τις τρεις αναμετρήσεις, καθώς θα μπορούσε η βαθμολογική της συγκομιδή να “γράφει” μέχρι και 9 πόντους αντί για 3. Στον αγώνα με τον ΟΦΑΜ οι “κιτρινόμαυροι” ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις, στο ματς με τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας Καστοριάς ο ΠΑΣ Πρέβεζα ισοφαρίστηκε στο 85', ενώ στα τελευταία λεπτά του ματς της Κυριακής με τη Θύελλα Κατσικάς οι παίκτες του Μπέκα μπορούσαν να πάρουν το “διπλό”.

174957292 329613771829714 7451821677703546283 n

Στο ματς με τη Θύελλα, ο Καραπιπέρης πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση στο 62', σε σουτ του Τσουμάνη μέσα από την περιοχή, κρατώντας το “μηδέν” στην εστία του. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 63' και το 65' με δυνατά σουτ του Τσολακίδη και του Κωσταμένα αντιστοίχως, το τέρμα του Πατσιούρα (άουτ), ενώ ο γκολκίπερ των γηπεδούχων απέκρουσε τη μπάλα σε τετ-α-τετ με τον Γκολάκου στο 89'. Και πάλι ο Πατσιούρας στις καθυστερήσεις “έβγαλε” σε κόρνερ την κεφαλιά του Σιδέρη.

Η Θύελλα Κατσικάς τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κολιούση με 2η κίτρινη κάρτα στο 90'.

175667129 1840462059446900 6181747717183230805 n

Διαιτητής: Χαράλαμπος Αθανασίου (Άρτας)

Βοηθοί: Οδυσσέας Νούσιας (Άρτας) - Παναγιώτης Βάτος (Άρτας).

Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Πατσιούρας, Μελιγγιώτης, Λισγάρας, Μιχαηλίδης, Ψαρράς, Τσουμάνης (71' Ρίζος), Γούλας (79' Νάνος), Φαρμάκης, Μπλέτσας, Πολυχρόνης (79' Παπαρούνας), Κολιούσης.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Άγγελος Μπέκας): Καραπιπέρης, Βασιλείου, Λεόπουλος, Τσιλιγιάννης, Κώστας, Κάγια, Κωσταμένας (74' Γκολάκου), Μπόμπορης (53' Σιδέρης), Φερεντίνος, Σακκάς (53' Τσάλας), Τσολακίδης.