Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Παρασκευή, 13 Απριλίου 2012 16:26

Σήκωσαν «κούπα» με τον Παναθηναϊκό οι τρεις Πρεβεζάνοι

Η συμμετοχή των τριών παιδιών από την ακαδημία «Αθλόπολις» της Πρέβεζας στο τουρνουά ακαδημιών στο Γαλάτσι, με τη φανέλα των παίδων του Παναθηναϊκού, στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.

Οι «πράσινοι» πήραν την πρώτη θέση, καθώς επικράτησαν με σκορ 3-1 της ακαδημίας της Άρσεναλ στην Ελλάδα. Ο Γιάννης Μπουζούκης, ο Σπύρος Νάτσος και ο Ορέστης Πάσχος είχαν έτσι την ευκαιρία να σηκώσουν την κούπα με το τριφύλλι στο στήθος και -γιατί όχι- να κάνουν... πρόβα για μελλοντικές επιτυχίες.

Ο Μπουζούκης ξεκίνησε βασικός τον αγώνα και έγινε αλλαγή στα μισά περίπου του δευτέρου ημιχρόνου. Ήταν από τους διακριθέντες του Παναθηναϊκού.

Ο Νάτσος και ο Πάσχος χρησιμοποιήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και βοήθησαν με τις προσπάθειές τους, στο διάστημα που αγωνίστηκαν, τον Παναθηναϊκό να φτάσει στην τελική επικράτηση.

Ο Σπύρος Μαραγκός ξεκίνησε το ματς με τους: Σαμπατάκο, Αμπντούλ, Οικονομόπουλο, Ζήκο, Βαλμά, Μίγκο, Κουντουριώτη, Μπουζούκη, Βραχάλη, Αλεξανδρή, Δημήτρουλα.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Ντουσάι, Μανιός, Νάτσος, Πάσχος, Ξενόπουλος, Γκριζόπουλος, Γκανάνι, Μπαράκος.

TEΛΙΚΟΣ_ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ- AFC ARSENAL 3-1 από sportsacademiesgr