Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τετάρτη, 15 Οκτωβρίου 2014 21:58

Στη «ρώσικη ρουλέτα» των πέναλτι πήρε την πρόκριση ο ΠΣ Πρέβεζα (photo)

Συναρπαστική εξέλιξη είχε η αναμέτρηση Οδυσσέα Νυδριού-ΠΣ Πρέβεζα για τη Β' φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας. Η κανονική διάρκεια και η παράταση έληξαν με σκορ 2-2, με την ομάδα της Πρέβεζας να παίρνει την πρόκριση στη διαδικασία των πέναλτι (7-6).

Ο ΠΣ Πρέβεζα προηγήθηκε στο σκορ στο 43΄ όταν σε σουτ του Μπασιαδήμα η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και ο Χρήστος Δήμας με κεφαλιά στην επαναφορά της μπάλας, την έστειλε στα δίχτυα του Θέρμου. Στο 53΄ ο Μεσσήνης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 68΄ ο ΠΣ Πρέβεζα με κοντινό πλασέ του Ταπραντζή πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο στο 76΄ο Μπελεγρίνος Α. με σουτ έκανε το 2-2.

10735989 10203897328486260_1682654967_n

Στο 83΄ ο ΠΣ Πρέβεζα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μάκη Δήμα. Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και το τελικό 2-2 οδήγησε τις δύο ομάδες στα πέναλτι, όπου το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση, πήραν οι παίκτες του Κώστα Αμάραντου.

Να σημειωθεί ότι στο 116΄ ο Γιοβάνης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο ΠΣ Πρέβεζα έμεινε με 9 παίκτες.

Τα πέναλτι:

10723373 10203897326526211_1916886714_n

Οδυσσέας Νυδριού: Σκλαβενίτης (γκολ), Χρυσοβιτσάνος (δοκάρι), Μήτσουρας (γκολ), Μπελεγρίνος Α. (γκολ), Θέρμος (δοκάρι), Βάσσης (γκολ), Βερύκιος (άουτ)

ΠΣ Πρέβεζα: Μπάτσος (γκολ), Σκαμνέλος Χ. (γκολ), Κοτένογλου (απεκρ.), Δήμας Χρ. (γκολ), Σκαμνέλος Δ. (απεκρ.), Ταπραντζής (γκολ), Μπασιαδήμας (γκολ)

Διαιτητής: Ντίτσος
Βοηθοί: Φραγκούλης Π.-Ντόμαρης

Οδυσσέας Νυδριού (Χρήστος Βάνας): Θέρμος, Γαζής, Μεσσήνης, Βάσσης, Σκλαβενίτης, Ταξιαρχιώτης (70΄ Μήτσουρας), Χρυσοβιτσάνος, Βερύκιος, Μπελεγρίνος Α., Μπελεγρίνος Φ. (101΄Λογοθέτης), Κοντοπρίας (98΄Κονιδάρης).
ΠΣ Πρέβεζα (Κώστας Αμάραντος): Κότσης, Σκαμνέλος Δ., Γιοβάνης, Κοψάρης, Ζήσης (34΄Μπασιαδήμας), Κοτένογλου, Μπάτσος, Σκαμνέλος Χ., Ταπραντζής, Δήμας Θ., Δήμας Χ.