Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου 2014 21:40

Κι άλλη νίκη για τη Νικόπολη Β' – Επικράτησε του Θεσπρωτικού (photo)

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες (έστω κι αν σε όλους ηττάται με 0-20, καθώς είναι εκτός συναγωνισμού), πέτυχε η Νικόπολη Β', επικρατώντας στο ΔΑΚ Πρέβεζας, του ΑΓΟ Θεσπρωτικού με σκορ 70-56.

Η ομάδα του Γιώργου Ντάβαρη, βρέθηκε να χάνει ακόμη και με 2-14, ωστόσο «μάζεψε» το σκορ, πάτησε «γκάζι» στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφερε να πάρει σημαντικό προβάδισμα, με τη λήξη του ημιχρόνου (39-26).

IMG 9671

Η Νικόπολη Β' κράτησε τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνος, με MVP τον Άγγελο Ευθυμίου (16 πόντοι), καλό επιθετικά τον Κώστα Ντούσια (14 πόντοι) και τον Σταυρίδη να δίνει πολύτιμες βοήθειες σε άμυνα και επίθεση (9 πόντοι).