Τετάρτη, 07 Ιανουαρίου 2015 18:12

Εύκολη επικράτηση για τον ΠΣ Πρέβεζα επί της Θύελλας Σινώπης (photo)

Με σκορ 5-1 επικράτησε ο ΠΣ Πρέβεζας της Θύελλας Σινώπης στο «Αθανασία Τσουμελέκα» για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

IMG 1176

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν «ζόρια» στο πρώτο ημίχρονο, καθώς έκαναν το 1-0 με τον Κούτσικο στο 14', ωστόσο δεν είχαν ρυθμό και δειλά-δειλά η Σινώπη, προσπάθησε να φτάσει στην εστία του Κότση. Ο τερματοφύλακας του ΠΣ Πρέβεζα μάλιστα απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ την κεφαλιά του Ι. Ιορδανίδη στο 45'.

IMG 1165

Ο Χαϊδάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 52' «έγραψε» το 2-0 (η μπάλα βρήκε και σε κεφάλι αμυντικού) και ο Νίκου έπειτα από ωραία συνδυασμό με τον Χρήστο Σκαμνέλο και πλασέ έκανε το 3-0 στο 58'. Στο 82' ο ίδιος παίκτης ανέβασε με πλασέ το δείκτη του σκορ στο 4-0 (οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν πως ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ).

IMG 1192

Η Θύελλα μείωσε στο 89' με σουτ του Π. Καρίπογλου, ενώ ο Κοψάρης με «ξερό» σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-1 στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος

Βοηθοί: Λάζαρης - Σίσκος

IMG 1120

ΠΣ Πρέβεζα: Κότσης (81' Κασαμπαλάκος), Πάσχος (69' Σπυρόπουλος), Γιοβάνης, Ζήσης, Σκαμνέλος Δ., Κοψάρης, Σκαμνέλος Χρ., Χαϊδάκης (85' Βαλάρης), Νίκου, Τουλκερίδης, Κούτσικος.

Θύελλα Σινώπης: Παναγιωτίδης, Χατζηγεωργίου, Νόκα, Βασιλειάδης, Τυρέκογλου Ε., Αηδώνης, Παπάζογλου (81' Τυρέκογλου Π.), Καρίπογλου Σ. (25' Παπαδόπουλος), Ιορδανίδης Ι. (62' Μπουζούκης), Ιορδανίδης Ν., Καρίπογλου Π.