Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2015 20:31

«Τρένο» στα φιλικά η Νικόπολη Πρέβεζας – Νίκησε και τον ΑΓΣΙ (pics)

Μία φιλική νίκη, είναι πάντα φιλική νίκη, αλλά όταν έρχεται -και μάλιστα με άνεση- κόντρα σε μία ομάδα που είναι σε μεγαλύτερη κατηγορία (ο ΑΓΣΙ αγωνίζεται στη Γ' Εθνική), τότε φανερώνει πως η Νικόπολη Πρέβεζας είναι σε πολύ καλό δρόμο. Το τελικό σκορ (80-71) χάρισε το ροζ φύλλο αγώνος στη Νικόπολη, η οποία αντιμετώπισε τον ΑΓΣ Ιωαννίνων το απόγευμα του Σαββάτου στο ΔΑΚ Πρέβεζας, σε μία δυνατή φιλική αναμέτρηση.

IMG 5870

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο μέρος έδειξαν τις... ορέξεις τους (44-39), ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 0-8, έφτασαν στο 44-47, 6'28'' πριν τη λήξη του δεκαλέπτου, ωστόσο οι παίκτες του Πολίτη αντέδρασαν και με πόντους των Βασιλειάδη, Μπάλλα και Κιτσαντά, έφεραν το ματς στο 57-54 με το τέλος του δεκαλέπτου.

IMG 5897

Στην τελευταία περίοδο, δύο υπό πίεση εύστοχα σουτ τριών πόντων των Βασιλειάδη και Ροντογιάννη διαμόρφωσαν στο ξεκίνημα το 63-54, ενώ ένα τρίποντο του Τσιτσώνη και πέντε συνεχόμενοι πόντοι του Αργυρού «τέλειωσαν» το ματς (79-66), με το τελικό 80-71, να δίνει τη νίκη στη Νικόπολη.

IMG 5880

ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας (Σπ. Πολίτης): Μακρόπουλος 15, Μπάλλας 15, Βασιλειάδης 12, Αγραπιδάκης, Κιτσαντάς 6, Αργυρός 9, Τσιτσώνης 12, Νίκας 2, Ροντογιάννης 5, Παπαμιχαήλ 4.