Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Πέμπτη, 26 Απριλίου 2018 21:42

Πρώτη θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες πυγμαχίας για το μαθητή του 1ου ΓΕΛ Φιλιππιάδας Βασίλη Κυριακίδη

Την πρώτη θέση στους πανελλήνιους σχολικούς αγώνες πυγμαχίας 2018 “Νικήτας Κούβαρης” στην κατηγορία των 75 κιλών κατέκτησε ο Βασίλης Κυριακίδης, μαθητής του 1ου ΓΕΛ Φιλιππιάδας, ο οποίος σημείωσε 3 νίκες.

31351070 786711521527672 2381027648680755200 n
Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο Ο.Σ.Κ. Δήμου Μοσχάτου από 23 ως 26 Απριλίου και ο Βασίλης Κυριακίδης, ο οποίος είναι αθλητής του Συλλόγου πυγμαχίας Ν. Κερασούντας, αντιμετώπισε στον τελικό τον Δημήτρη Παντελίδη από το 1ο ΓΕΛ Άνω Λιοσίων και κατέκτησε τη νίκη και την 1η θέση στην κατηγορία των 75 κιλών.

31344499 786712538194237 3678661449191784448 n

Να σημειώσουμε πως ο Κυριακίδης ειναι 11 χρόνια εν ενεργεία αθλητής και τον περασμένο Μάρτιο κατέκτησε την 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων.