Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2019 09:22

“Στραβοπάτησε” στην πρεμιέρα του ο ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας με αντίπαλο τη ΓΕΑ (pics)

Η Νικόπολη Πρέβεζας ηττήθηκε με σκορ 69-52 στο ΔΑΚ Πρέβεζας, στην πρεμιέρα του Α' Ομίλου του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α' ΕΣΚΑΒΔΕ.

IMG 7028

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παρκέ και κατάφεραν στο πεντάλεπτο να πάρουν προβάδισμα με 8-6, με οκτώ πόντους του Βαβέτση (2 εύστοχα τρίποντα και ένα λέι-απ), ωστόσο η ΓΕΑ γρήγορα ισορρόπησε και εκμεταλλευόμενη την εμπειρία των βασικών “γραναζιών” της κατάφερε και “έχτισε” μία διαφορά, την οποία και δεν έχασε ποτέ μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου (31-40 σκορ ημιχρόνου).

IMG 7029

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νικόπολη δεν... βγήκε καν από τα αποδυτήρια, οι φιλοξενούμενοι διεύρυναν τη διαφορά και μοιραία ο φωτεινός πίνακας “έγραψε” το 52-69.

IMG 6991

Οι “κιτρινόμαυροι” που φέτος παρουσιάζουν μία ομάδα στελεχωμένη από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου, “πλήρωσαν” τα πάρα πολλά και αβίαστα λάθη απέναντι στην “κλειστή άμυνα” της ΓΕΑ, δεν είχαν... αντίδοτο στην άμυνά τους μέσα στη ρακέτα απέναντι στους Βατίτσα και Μπόσμο, ενώ αποτελέσματα δεν έφερε και η άμυνά τους σε όλο το γήπεδο, απέναντι σε έμπειρους παίκτες που “έσπαγαν” εύκολα το press.

IMG 7018

Είναι δεδομένο ότι οι ανήλικοι παίκτες του Σπύρου Πολίτη θα εμφανιστούν βελτιωμένοι στα επόμενα ματς.