Πέμπτη, 10 Ιανουαρίου 2013 02:23

Τα πέναλτι «έδειξαν»... ΠΑΣ Πρέβεζα

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα 2012 πήρε το όγδοο «εισιτήριο» για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, επικρατώντας εκτός έδρας στη διαδικασία των πέναλτι της ΑΕΚ Αρχαγγέλου.

Χθες, Τετάρτη, παίχθηκαν τα εναπομείναντα 45 λεπτά (ο αγώνας είχε διακοπεί στο ημίχρονο, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, σκόρερ: 4' Παπαδιώτης, 19' Σκαμνέλος Δ.). Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι «πάτησαν» καλύτερα μέσα στον αγωνιστικό χώρο, παρ' όλα αυτά οι προσπάθειες των Ντέτσικα, Χαϊδάκη και Καρακώστα δεν κατέληξαν στα δίχτυα, με αποτέλεσμα το σφύριγμα της λήξης, να ακολουθήσει μισάωρη παράταση.

arx-pas2

Νικητής δεν προέκυψε και οι δύο ομάδες «έλυσαν» τους... λογαριασμούς τους στη διαδικασία των πέναλτι, όπου ο Λάσκαρης και η εμπειρία των παικτών του ΠΑΣ, χάρισαν το «εισιτήριο» στην επόμενη φάση του Κυπέλλου στο σωματείο της Πρέβεζας.