Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 22:00

Παραμένει αήττητη η Νικόπολη – Επικράτησε στο ΔΑΚ Πρέβεζας του Πρωτέα Ηγουμενίτσας (pics)

Ο ΣΚ Νικόπολη επικράτησε στο ΔΑΚ Πρέβεζας με σκορ 72-64 του Πρωτέα Ηγουμενίτσας, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Β' Ομίλου του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α' ΕΣΚΑΒΔΕ.

M79A0843Οι γηπεδούχοι πήραν από το πρώτο δεκάλεπτο προβάδισμα “ασφαλείας” στον αγώνα, με αποτέλεσμα ο τεχνικός της ομάδας Σπύρος Πολίτης να κάνει πολλές αλλαγές σε πρόσωπα και σχήματα, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες.

IMG 8244

Η Νικόπολη έχει πετύχει πλέον το 4 στα 4, έχοντας κάνει το ρεπό της, ενώ αναβλήθηκε και ο αγώνας της με τον Ιόνιο στην Κέρκυρα. Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει στην Κέρκυρα τον Κερκυραϊκό.

M79A0903

*Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης, στη μνήμη της πρώην διεθνούς μπασκετμπολίστριας και υπαλλήλου της Ε.Ο.Κ., Βάσως Μπεσκάκη, που έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 46 ετών έπειτα από μάχη με τον καρκίνο.