Σάββατο, 29 Οκτωβρίου 2022 21:27

Εντός έδρας ήττα για τη Νικόπολη από τον Ιόνιο Κέρκυρας

Την εντός έδρας ήττα απο τον Α.Σ. Ιόνιο Κέρκυρας γνώρισε ο ΣΚ Νικόπολη με σκορ 63-75.

M79A0277

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στη μεγαλύτερη διάρκεια, με το προβάδισμα στο σκορ να εναλλάσσεται συνεχώς και η εντυπωσιακή εμφάνιση του Νίκα, που πετυχε 34 πόντους, δεν ήταν αρκετή για να μπορέσει η Νικόπολη να φτάσει στη νίκη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίχτες του Ιόνιου ήταν πιο ψύχραιμοι και πιο εύστοχοι (σημειωσαν 3 συνεχόμενα τρίποντα στα τελευταια 3 λεπτά) και κατάφεραν να πάρουν τη διαφορά και το ροζ φύλλο αγώνα.