Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Πέμπτη, 23 Ιανουαρίου 2014 02:31

Είχε... Κετίκογλου και προκρίθηκε – Στα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ η ΑΕ Πρέβεζας (photo)

Το «εισιτήριο» για τα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας πήρε η ΑΕ Πρέβεζας, επικρατώντας στη διαδικασία των πέναλτι (μεγάλος πρωταγωνιστής ο Άκης Κετίκογλου), του Αμβρακικού Βόνιτσας (1-1 στην καν. διάρκεια, 2-2 στην παράταση).

Οι τυπικά γηπεδούχοι του Άγγελου Μπέκα (το ματς διεξήχθη στο Λούρο) βρέθηκαν στο 28΄ πίσω στο σκορ όταν ο Χαϊδάκης έπιασε την κεφαλιά η μπάλα κόντραρε στον Πανταζή άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κετίκογλου. Στο 64΄ η Ένωση έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Κουμπής έκανε μια μακρινή σέντρα ο Παχής έκανε το λάθος και ο Μυφτίου από κοντα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Στην παράταση ο Αμβρακικός Βόνιτσας προηγήθηκε στο 117΄ με κεφαλιά του Κολοβού ύστερα από κόρνερ του Χαϊδάκη. Η Ένωση ισοφάρισε στο 120΄ όταν ο Μυφτίου εκτέλεσε φαουλ και ο Τουλκερίδης Β. με κοντινή κεφαλιά έκανε το 2-2.