Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2014 20:39

Εκτός έδρας νίκη για τον ΚΑΟΠ επί του Θεσπρωτικού με 51-69(photos)

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο ΚΑΟΠ, ο οποίος νίκησε εκτός έδρας το Θεσπρωτικό με σκορ 51-69.

Οι παίχτες του Θωμά Ζήση παρουσιάστηκαν σοβαροί από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό και ήταν μπροστά στο σκορ και στα τέσσερα δεκάλεπτα του αγώνα.

WP 20140223_022

Μπορεί η ομάδα να πήρε μια ακόμη νίκη, ωστόσο ο προπονητής του ΚΑΟΠ Θωμάς Ζήσης είναι προβληματισμένος αφού στο πρώτο ημίχρονο αποχώρησαν τραυματίες ο Νάστος και ο Αυδίκος. Η σοβαρότητα των τραυματισμών τους θα εκτιμηθεί τις επόμενες ημέρες.

Επόμενος αγώνας για τον ΚΑΟΠ είναι εναντίον της Νικόπολης Β, ο οποίος θα έχει και το χαρακτήρα τοπικού ντέρμπι, ωστόσο χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον αφού η Νικόπολη αγωνίζεται εκτός συναγωνισμού.