Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες η φωτιά εκδηλώθηκε σε εγκαταλελειμμένη αποθήκη και πολύ κοντά σε κατοικίες και στο σημείο έσπευσαν ισχυρές δυνάμεις της Πυροσβεστικής με 9 οχήματα, η ΛΕΚ Ν. Πρέβεζας με 4 οχήματα και 3 οχήματα του δήμου.
Η φωτιά έχει τεθεί υπό έλεγχο.
Να θυμίσουμε πως υπάρχει υψηλός Κίνδυνος για εκδήλωση πυρκαγιάς σήμερα και αύριο στην Π.Ε. Πρέβεζας και έχει απαγορευτεί προληπτικά η διέλευση, παραμονή και κυκλοφορία προσώπων και οχημάτων σε δάση και δασικές εκτάσεις, συμπεριλαμβανομένων των εθνικών δρυμών και των περιοχών ειδικής προστασίας, από σήμερα το πρωί έως και την 24η Αυγούστου και ώρα 06:00 π.μ.