Παρ’ όλα αυτά βλέποντας το έντυπο της διαβούλευσης είναι ολοφάνερο ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα σχόλιο και ότι η συγκεκριμένη διαβούλευση αποδείχθηκε “φάντασμα”. Ούτε ο Δήμος Πρέβεζας μάλιστα δεν επικοινώνησε τη διαβούλευση αν ενδιαφέρεται τόσο πολύ για την άποψη των πολιτών για το συγκεκριμένο εγχείρημα.
Από τη στιγμή μάλιστα που ο ίδιος ο Δήμαρχος Νίκος Γεωργάκος έχει πει ότι είναι έτοιμη η επένδυση για υπογραφές και στη συνέχεια ΦΕΚ, πως είναι δυνατόν κάτι τέτοιο να έχει γίνει με τη μηδαμινή διαβούλευση;